Nemunu plukdytą cigarečių „plaustą“ perėmė pasieniečiai

Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai iš Nemuno ištraukė baltarusiškų cigarečių krovinį. Neabejotina, kad į upę nuleistą Baltarusijos krante, tėkmės atplukdytą krovinį būtų pasiėmę kontrabandininkų partneriai Lietuvoje.

Sekmadienio vakare Nemunu einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai upėje, Lazdijų rajono savivaldybės Bugiedos kaimo apylinkėse, pastebėjo plaukiantį įtartiną objektą. Pasieniečiai reagavo nedelsdami. Nuskubėję įvykio vieton, aptiko žolėse įstrigusį „plaustą“, panašų į mėlyną pripučiamą čiužinį.

Šį sykį iš kaimyninės šalies plukdytas 506 pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis krovinys. GPS siųstuvo ar nuotolinio skambučio ant jo nebuvo.

Cigaretės laikinai saugomos Kabelių pasienio užkardoje. Įvykis tiriamas.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir veikia netrukdomi vietinių pasieniečių. Dažniausiai rūkalų kroviniai su pritvirtintais GPS siųstuvais nuleidžiami į Nemuną Baltarusijos pusėje tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų.

Šaltuoju metų laiku tokius bandymus Nemunu atplukdyti baltarusiškų rūkalų Kapčiamiesčio ir Druskininkų užkardų pasieniečiai fiksuoja nuolat.

Pernai Druskininkų pasieniečiai upėje sulaikė 46 cigarečių krovinius – „plaustus“ ir „lytis“.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: