Dzūkų žinios

Artūras Juškauskas: „Vyras ir žmona yra du akmenys, kurie visą gyvenimą turi šlifuotis vienas prie kito“

Artūras Juškauskas kartu su žmona Evelina augina dar nė dvejų metukų nesulaukusį sūnelį Adą.

Gegužės 15-oji – Tarptautinė šeimos diena, kuri pradėta minėti nuo 1994 metų Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Labai simboliška, kad Šeimos diena Lietuvoje švenčiama praėjus Motinos ir artėjant Tėvo dienai.

Apie šeimos svarbą mūsų tautos ir visos žmonijos gyvenime prirašyta gausybė traktatų, eilėraščių, mokslo darbų. Šeima lyg genai, kurie perduodami iš vienos kartos į kitą, nuo to, kokias sukuriame šeimos vertybes, priklauso mūsų vaikų ir vaikaičių ateitis, šeimos instituto papročiai ir įpročiai.

Artėjančios Šeimos dienos proga nerašysime apie šeimas, kurios savo santykius aiškinasi per socialinius tinklus, spaudą, televiziją, tiesiog pakalbinsime vienos šaunios lazdijiečių šeimos tėtį, kuris nuoširdžiai rūpinasi savo šeima ir be kompromisų puoselėja šeimos vertybes.

Lazdijietį Artūrą Juškauską pažįsta daugelis mūsų kraštiečių. Vieni – kaip dainuojamosios poezijos atlikėją, kiti – kaip aktyvų bendruomenininką, treti – kaip išmintingą ir patikimą bičiulį.

Artūras kartu su žmona Evelina augina dar nė dvejų metukų nesulaukusį sūnelį Adą, kuris jau tapo socialinių tinklų žvaigžde ir daugelio lazdijiečių mylimu berniuku.

Bet šiandien ne apie Adą. Šiandien apie Juškauskų šeimą, kuri jau dešimt metų kartu.

Apie šeimos vertybes, darbą toli nuo namų, ateities planus ir svajones „Dzūkų žinios“ kalbasi su A. Juškausku.

Jūs su Evelina jau dešimt metų kartu. Sakyk, ar sunku šeimoje išlaikyti darną?

– Jei šeimoje kyla santykių problemų, visada bandome surasti kompromisą. Manau, kad mums gerai sekasi, nes mūsų šeima puikiai laikosi.

Ar reikia pastangų išlaikyti darną šeimoje?

– Jei nori tvirtos šeimos, pastangų tikrai reikia. Pritariu posakiui, kad vyras ir žmona yra du akmenys, kurie visą gyvenimą turi šlifuotis vienas prie kito. Šeimos meilės židinį reikia nuolat pakūrenti, be pastangų nieko gero nebūna.

Kokius pokyčius Jūsų šeimos gyvenime atnešė sūnaus gimimas?

– Viskas pasidarė dar geriau, norisi dar labiau dėl šeimos stengtis, atsirado naujų bendrų tikslų. Rengiamės Lazdijuose pirkti namą su kiemeliu, nes matome, kad Adui patinka būti lauke, todėl sūnui bus gera pievelėje žaisti. Turėsime prie namo didelį kiemą.

Jūsų Adas tampa socialinių tinklų žvaigžde.

– Nežinau, kaip čia yra, tačiau jį visi labai myli. Nueini į polikliniką, tai bobutės sako: „Žiūrėkite, tas vaikas iš feisbuko“. Rajone jį jau pažįsta, jis yra matomas.

Ado krikštynų akimirka.

Bet Adui patinka viešumas?

– Jam tai patinka. Jis dar labai mažas, bet jau žino, kaip reikia nuotraukai pozuoti. Kai jam nuperki naujus drabužius ir rytą jais aprengi, tai jis pirmiausia bėga prie veidrodžio pasižiūrėti.

Jau kuris laikas dirbi Danijoje. Ar Tavo darbas Danijoje buvo išbandymas Jūsų šeimai?

– Mums tai nesukėlė problemų, anksčiau kas dvi savaites grįždavau iš Danijos į Lazdijus, dabar jau šeima kartais mane aplanko Danijoje. Dabar Danijoje turėsiu didesnį projektą, tai gal šeima atvažiuos pas mane kurį laiką pagyventi. Kai žinai, kad gyvenimas atskirai yra laikinas, tai nėra jokių problemų. Neplanuojame su šeima visam laiku apsigyventi Danijoje, užsidirbsiu pinigų ir grįšiu į Lazdijus gyventi ir investuosiu savo pinigus Lietuvoje.

Kokios šeimos tradicijos Danijoje? Ar galima iš jų ko nors pasimokyti?

– Suaugusieji danų šeimos nariai daug dirba, anksti išvyksta į darbą, su vaikais susitinka tik vakarais, po darbo, todėl savaitgaliais stengiasi kompensuoti tą buvimo kartu trūkumą, stengiasi visus savaitgalius praleisti su vaikais. Jie mėgsta keliauti, kartu eina į gamtą, į įvarius žygius, pažintines išvykas. Mes irgi bandome savo šeimoje pritaikyti gerąją danų patirtį. Per Motinos dieną nesėdėjome prie vaišių stalo, kaip pas mus įprasta, bet pasiėmėme tėvus ir išvažiavome į Lenkiją aplankyti įdomių vietų, prasmingai praleidome laiką.

„Jei sukūrėte šeimą, tai būtinai ją išlaikykite“, – sako Artūras.

Kokią savo šeimą matai po dešimties metų?

– Daugiavaikė šeima, panašu, nebūsime (juokiasi), bet Adui broliuko ar sesės tikrai reiks. Tikiu, kad būsime įsikėlę į suremontuotą namą, aš tikrai jau būsiu Lietuvoje. Viskas mūsų rankose.

Ko norėtum palinkėti Šeimos dienos proga savo bendraamžių šeimoms?

– Jei sukūrėte šeimą, tai būtinai ją išlaikykite. Man neramu, kad daug mano bendraamžių šeimų skiriasi. Kai paklausi, kodėl, tai atsako, jog nesutapo interesai. Interesus galima suderinti. Ir reikia.

1 komentaras apie “Artūras Juškauskas: „Vyras ir žmona yra du akmenys, kurie visą gyvenimą turi šlifuotis vienas prie kito“”

  1. Koks socialinių tinklų žvaigždė??? eilinis vaikas kaip ir visi, tik va ponas tėvelis labai moka papasakoti vaizdingai.. Augink tėveli sūneli ir nedaryk iš šeimos parodijos.

    Atsakyti

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: