Dzūkų žinios


Talka „Miško kuopa“ vyko ir Lazdijų rajone

Dalintis:

2023 m. rugsėjo 9 d. VĮ Valstybinių miškų urėdija kvietė susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į jau 3-ią kartą vyksiančią miškų švarinimo nuo šiukšlių talką „Miško kuopa“. „Miško kuopa“ buvo organizuojama visose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose, todėl kiekvienas šiai akcijai neabejingas ir mylintis mišką žmogus, galėjo prisidėti pagal savo galimybes ir pageidavimus. Akcija – labai graži, siekiama ne tik suburti gamtą mylinčią visuomenę išvalyti nuo šiukšlių, bet ir šviesti piliečius apie atsakingą ir tvarų elgesį miškuose bei gamtoje.

Ne išimtis ir Valstybinių miškų urėdijos Druskininkų regioninis padalinys, apimantis Krosnos, Kapčiamiesčio, Leipalingio, Merkinės, Ančios Grūto, Latežerio ir Musteikos girininkijas, kur talkininkų laukė mišką ir gamtą mylintys, jį saugantys ir puoselėjantys miškininkai – Valdas ir Vitalijus.

Talkos sulaukė kukliai – atvyko viena šeima. Tačiau tokią gražią dieną vienijo bendras tikslas, gera nuotaika ir meilė gamtai, miškui. Aptarus planą, kur vyks darbai, kuopelė pajudėjo link poilsiaviečių šalia Ančios ežero. Be smulkių plastiko, stiklo, popieriaus atliekų, buvo rastas ir stambus paliktas „turtas“ – senas pripučiamas čiužinys, kitos gumos atliekos. Giliau miške, pamačius kyšančią plastikinio butelio kraštą, buvo rastas didelis lobis – užkasti keli maišai su šiukšlėmis, kurios buvo pradėję irti. Pati gamta pradėjo tvarkytis.

Kitoje poilsiavietėje talkininkus pasitiko poilsiautojai. Įsikūrimo vietos tvarkingos, todėl šiukšlių maišai nepapilnėjo. Poilsiavietė plotu didelė – siaura ir ilga, todėl gilyn į mišką buvo rasta tokios pačios rūšies šiukšlių. Dažnu atveju laužavietėse mėtėsi aprūkusios ir nesudegusios skardinės, kamštelių nuo butelių, įvairios metalinės liekanos. Visa tai keliavo į šiukšlių maišus.

„Su poilsiautojais – tik gražiuoju kalbamės, skatiname jų sąmoningumą, draugyste su gamta“, – pasakojo miškininkai. „Dažnai atvykstame į lankytinas vietas, jas prižiūrime, tvarkome, todėl jos ir yra patrauklios visuomenei.“ Pokalbio prie užkandžių metu daug sužinota apie paukščius, gyvūnus, įdomius ir linksmus nuotykius gamtoje.

Talka „Miško kuopa“ davė rezultatą – keli maišai šiukšlių! Kaip buvo juokauta – kiekvienam talkininkui po maišą.

Kitais metais talka taip pat vyks, ir dalyvauti bus laukiamas kiekvienas, galintis nepatingėti ir pakelti, nukritusią šiukšlę, o kartu lydės puiki nuotaika, tyro oro gausa ir linksmai darbui nusiteikę miškininkai.

Dalintis:

2 komentarai apie “<strong><br>Talka „Miško kuopa“ vyko ir Lazdijų rajone</strong>”

  1. Grazus straipsnis apie gerus norus tvarkyti gamta ,joje ilsintis .Tik daugiau tokiu iniciatyvų .

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: