Dzūkų žinios

Vis daugiau briedžių susiranda jaukias vietas ant Lazdijų namų sienų

Dalintis:
Lazauskas mano, jog briedžiai Lazdijuose – puiki mintis, suteiksianti miestui unikalumo.

Prieš keletą mėnesių pradėta Lazdijų kultūros centro iniciatyva – puošti miesto pastatų sienas Lazdijų simboliu – briedžiu – pasiteisino ir sėkmingai tęsiama toliau. Atsiranda vis daugiau lazdijiečių, kurie norėtų, jog jų namų sienas puoštų briedis, o miesto simboliai papuošia vis daugiau namų.

Gal briedžiai iškeliaus už miesto?

Kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta džiaugiasi, kad jų pasiūlyta idėja pasiteisino ir sulaukė didelio gyventojų pritarimo. Jis sakė, jog žmonės domisi šiuo projektu, jo iniciatoriai norėtų, kad briedžių atvaizdai išeitų ir už miesto ribų.

„Yra daug norinčiųjų papildyti briedžių kolekciją, tačiau yra ribotos mūsų fizinės ir finansinės galimybės. Tai kruopštus ir atsakingas darbas, kuris atima ne vieną dieną, o briedžius piešiančios Kultūros centro darbuotojos turi ir tiesiogines savo pareigas“, – sakė A. Sujeta.

Direktorius informavo, jog naujausias šio projekto darbas – briedis ant individualaus namo sienos.

„Namo savininkas skaitė apie šį projektą, matė, kaip atrodė pirmieji darbai, ir išreiškė norą, kad ant jo namo irgi atsirastų briedis. Padarėme eskizus, leidome namo savininkui išsirinkti jam patikusį variantą“, – pasakojo Kultūros centro direktorius.

Briedis vardo dar neturi

Namo, kuris neseniai pasipuošė briedžiu, savininkas Lazauskas sakė, jog mintis nuosavą namą papuošti briedžiu gimė po to, kai jis pamatė ant Kultūros centro nutapytą briedį.

„Man patiko mintis papuošti Lazdijus miesto simboliais – briedžiais. Pagalvojau, jog visai smagu būtų matyti briedį ir ant savo namo. Apie tai užsiminiau projekto organizatoriams. Mums pasiūlė keletą briedžio atvaizdų eskizų, išsirinkome patį riebiausią briedį, kuris labiau realistinis. Rezultatas nenuvylė, turime puikiai papuoštą namo sieną. Kai grįžtu namo, mane kieme pasitinka briedis, visada nejučiom nusišypsau“, – sakė Lazauskas.

Pasidomėjus, ar jų briedis jau turi vardą, namo savininkas sakė, jog vardo dar neišrinko, todėl būtų visai smagu su kaimynais surengti briedžio vardynas.

Lazauskas mano, jog briedžiai Lazdijuose – puiki mintis, suteiksianti miestui unikalumo.

„Kiek žinau, vienas Vokietijos miestas puošiasi nykštukais, tai mes puoškimės briedžiais“, – sakė lazdijietis.

Eskizą išsirinko daugiabučio gyventojai

Dabar Lazdijuose jau yra trys briedžiai, vienas iš jų – ant daugiabučio namo, netoli senojo Sporto centro.

„Šio daugiabučio bendruomenė išreiškė norą, kad ant namo atsirastų briedis, susirinko, balsavo. Mūsų darbuotojai atvažiavo į konkrečią vietą, įvertino aplinką. Pateikėme keletą variantų, gyventojai išsirinko vieną. Į tą projektą reikia žiūrėti kaip į meną, tai yra tam tikras estetinis auklėjimas“, – svarstė A. Sujeta.

Jis pasakojo, jog atsirado norinčių ant namo sienų piešti žirgus ar dar kažką, tačiau Kultūros centras laikosi savo linijos – piešti Lazdijų simbolį briedį.

Direktorius sakė, jog jau susidarė norinčiųjų briedžiais papuošti savo namus eilė, tačiau viską riboja lėšų ir pajėgumų trūkumas, kyla minčių rašyti specialų projektą, kad būtų galima gauti daugiau lėšų.

„Turime mintį Sodų gatvėje, šalia Kultūros centro, ant daugiaaukščio namo sienos nupiešti milžinišką briedį, bet ten reiktų roboto, kuris pieštų, nes tai labai aukštas namas. Tai būtų prestižiškiausias Lazdijų briedis. Jį užstotų medžiai – čia yra ir pliusų, ir minusų, nes įvairiais metų laikais jis vis kitaip atrodytų – žiemą, kai medžiai numes lapus, jis bus matomas labai gerai, vasarą vėl kitaip atrodytų. Tai tolimesnė perspektyva, bet mes apie tai galvojame“, – sakė A. Sujeta.

Dalintis:

1 komentaras apie “Vis daugiau briedžių susiranda jaukias vietas ant Lazdijų namų sienų”

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: