ARATC

Į Alytaus regioną jau atkeliavo konteineriai maisto atliekoms

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) jau įsigijo beveik 6 tūkstančius specialių konteinerių, skirtų maisto atliekoms. Šie konteineriai bus išdalinti miestuose gyvenantiems individualių namų savininkams. 
„Esame pirmasis regionas Lietuvoje, įdiegiantis atskirą maisto atliekų surinkimo sistemą.

ARATC vadovas A. Reipas: „Taromatai palengvins mums gyvenimą“

, Juras Zinkus
Prie daugelio didžiųjų parduotuvių jau pastatytais taromatais, kuriuose bus surenkama užstatinė pakuotė, dar sudėtinga pasinaudoti, tačiau jais, kaip ir kiekviena naujove, žmonės jau domisi ir užduoda daugybę klausimų, susijusių ne tik su taromatų veikla, bet ir su visa atliekų tvarkymo sistema. Ar atsiradę taromatai ir pradedanti veikti užstato sistema turės įtakos visai atliekų tvarkymo sistemai, regioninių atliekų tvarkymo centrų veiklai?

Atliekos keliauja ne į sąvartyną, o į naujus apdorojimo įrenginius

, ARATC inf.
Alytaus regione surinktos biologiškai skaidžios atliekos jau nebepatenka į sąvartyną – jos apdorojamos baigtuose montuoti naujuose įrenginiuose. Šiuo metu vyksta jų paleidimo darbai, o liepos pradžioje prasidės eksploataciniai bandymai.
„Esame pirmieji Lietuvoje, pasistatę biologinio apdorojimo įrenginius, ir patirties nėra iš ko semtis, bet kol kas visas paleidimo procesas vyksta sklandžiai.

Alytaus regiono patirtis tvarkant atliekas domina Baltarusijos miestus

Alytaus regione sukurta atliekų tvarkymo sistema vis labiau domisi kaimyninės Baltarusijos miestų vadovai, aplinkosaugos ir atliekų tvarkymo specialistai.

Bus taikoma nauja atliekų rinkliavos skaičiavimo metodika

, Neringa MILAŠIŪTĖ

Antradienio rytą į savivaldybės posėdžių salę rinkosi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (toliau ARATC) specialistai, sukvietę rajono tarybos narius, valdžios atstovus bei gyventojus į naujos atliekų tvarkymo bei apmokestinimo metodikos pristatymą. ARATC direktorius Algirdas Reipas supažindino su naująja metodika, rinkliavos apskaičiavimais, parengta skaičiuokle, kuri leistų numatyti prielaidas.  Kaip teigė pristatymą paruošęs specialistas, skaičiuoklė pildoma pagal savivaldybės numatomas prognozes, surinktus duomenis.

Alytaus sąvartyne mažėja atliekų, regione perdirbama vis daugiau pakuočių

Į Alytaus regiono sąvartyną patenka vis mažiau mišrių komunalinių atliekų, o gyventojų išrūšiuotų ir perdirbamų pakuočių atliekų kiekis didėja. Tokią jau anksčiau pastebėtą tendenciją patvirtina pirmojo šių metų pusmečio rezultatai. Jie optimistiškai nuteikia už atliekų tvarkymą regione atsakingus specialistus, kurie neabejoja, kad, žmonėms vis atsakingiau rūšiuojant, regionas sėkmingai įvykdys atliekų rūšiavimo užduotis.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Alytaus regione surinkta 2,2 tūkst. tonų arba 8 proc.

Atliekų konteineriai – kontrolierių akiratyje

Alytaus regiono gyventojai turėtų pradėti atidžiau rūšiuoti atliekas, mat nuo šių metų kovo mėnesio pradedami tikrinti atliekų konteineriai. Tuo užsiims Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre (ARATC) įsteigto kontrolės padalinio specialistai, kurių pagrindinė funkcija – kontroliuoti, kaip žmonės rūšiuoja atliekas, o už netinkamą elgesį su jomis taikyti numatytas poveikio priemones.

Klausiate – atsakome Prie mažų parduotuvių – dideli šiukšlynai

 

Klausiate – atsakome Rūšiuotos atliekos iš naujo nesumaišomos atliekų tvarkymui

 

Klausiate – atsakome Vietinė rinkliava – tik nerūšiuotų komunalinių atliekų tvarkymui

 

Surinkti turinį