žirgai

Teismas spręs, ar konfiskuoti 18 žirgų iš netinkamai juos prižiūrinčio Teizininkų ūkininko

, Vaidotas Morkūnas
Valstybinės Maisto ir veterinarijos tarnybos interneto tinklapyje rašoma, kad rajono policijos pareigūnai šių metų kovo 22 dieną pateikė medžiagą apylinkės teismui, kad priimtų sprendimą paimti arklius iš ūkininko, gyvenančio Teizininkų kaime, ir perduoti juos asmenims, galintiems pasirūpinti gyvuliais.

Lazdijų hipodrome skriejo trispalvėmis papuošti ristūnai

Tapo tradicija, jog vienu iš svarbiausių Valstybės atkūrimo dienos - Vasario 16-osios - šventinių renginių Lazdijuose yra tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės LAZDIJAI 2017.  Šiemet į modernų Lazdijų hipodromą atvyko beveik pusšimtis gražuolių žirgų ir vadeliotojų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos. Neatsitiktinai šią dieną  su didžiausiu užsidegimu ir azartu tarp lenktynių dalyvių ir žiūrovų plazdėjo lietuviškumo dvasia.

Medžioklė su žirgais

, Vaidotas Morkūnas
Medžioklė mūsų šalyje turi gilias tradicijas. Tai ne tik pramoga, bet ir didelė šventė, kuri suburia į draugiją tuos, kurie myli ir tausoja gamtą, stengiasi ją gražinti ir prisimena papročius, kaip anksčiau  šventiškai išsiruošdavo medžiotojai į medžioklę. Šeštadienį „Giraitės“ medžiotojų būrelis prisiminė senas tradicijas, kai į medžioklę medžiotojai važiuodavo arkliais pakinkytais vežimais. Šią šventinę medžioklę „Giraitės“ medžiotojų būrelis organizavo kartu su Lazdijų žirgininkų klubo nariais.

Justinas Markevičius: „Turi žirgą, tai turėk ir laiko jam“

Pastaruoju metu gana išpopuliarėjo žirgų sportas, o jodinėti vis dažniau reiškia norą ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji, jau pasirinkę gyvenime savo kelią. Vienas žirgų sporto entuziastų, šiais metais pats įsigijęs žirgą, Justinas Markevičius sutiko papasakoti, kaip sumanė užsiimti žirginiu sportu ir kodėl ateityje ketina įsigyti dar ne vieną žirgą.
 
– Kaip Jūsų gyvenime atsirado žirgai? 
– Žirgai mano gyvenime buvo nuo pat mažų dienų.

G. Juknis: „Auklėtinių laimėjimai prilygsta mano paties pergalėms“

Į Lazdijų miestelį vėl keliauja medaliai. Vos prieš savaitę džiaugėmės aerobinės gimnastikos sportininku Nojumi Jarmala ir jo trenere, parvežusiais medalį, o štai G. Juknio treniruojamas merginų trio: S. Salatkaitė, A. Žaliauskaitė ir D. Jakubauskaitė, jų į mūsų miestelį parvežė visus tris. Sportininkės laimėjo Lietuvos žiemos konkūrų čempionato finalą (Žagarė, Joniškio r.) jaunių konkūro rungtyje. Pirmosios vietos nugalėtoja S. Salatkaitė, antrosios – A. Žaliauskaitė, trečiosios – Dovilė Jakubauskaitė. Ta proga kalbiname trenerį G. Juknį ir jo auklėtines.

Sporto žinios

, VšĮ „Lazdijų sporto centras“ inf.
Lazdijiečiai vėl pasižymėjo
Praėjusį šeštadienį Riešėje Lietuvos žirgyno manieže stipriausi konkūrų raitelių duetai iš visos šalies pradėjo varžytis dėl Lietuvos žiemos konkūrų čempiono vardo visose amžiaus grupėse.

Tradicinių tarptautinių ristūnų žirgų lenktynių „Lazdijai 2016“ šiemet nebus

, Lazdijų r. sav. inf.
Ketvirtadienį posėdžiavusi organizacinė renginio darbo grupė nusprendė atšaukti vasario 16-ąją, antradienį, turėjusias įvykti Tradicines tarptautines ristūnų žirgų lenktynes „Lazdijai 2016“ Lazdijų hipodrome.
Labai apgailestaujame, kad dėl kardinaliai pasikeitusių žiemos orų, kurie labiau primena lietingą pavasarį, buvome priversti priimti tokį nelengvą sprendimą – atšaukti žirgų lenktynes, kurios į hipodromą sutraukia gausų būrį žirginio sporto mylėtojų iš visos Lietuvos“, ‒ kalbėjo darbo grupės, atsakingos už renginio orga

Viską susišlavė Lazdijai!

, Gediminas Juknis, žirginio sporto treneris
Šeštadienį Vaizgakiemyje (Prienų r.) vyko jau tradicinėmis tapusios „Trijų Karalių“ žirginio sporto konkūrų varžybos. 
Po jų žiūrovų ir sportininkų lūpose vyravo nuostata, kad viską susišlavė Lazdijų sporto centro žirginio sporto skyriaus auklėtiniai.
Pirmame konkūre, vaikų iki 14 metų grupėje, nepralenkiama buvo Sofija Salatkaitė. Antrame konkūre, jaunučių grupėje, Sofija su žirgu Verdis taip pat tapo nugalėtoja.

Lazdijietę lydėjo sėkmė

, Lazdijų Sporto Centro Informacija

Spalio 4 dieną Vilniaus žirgyne, Riešėje vykusiose Eksperto taurės varžybose puikiai pasirodė Lazdijų Sporto Centro auklėtinė Gintarė Tamulionytė su žirgu Kaszmir treneris Gediminas Juknis. Jaunų žirgų užskaitoje duetas iškovojo antrąją vietą. Jauno žirgo konkūre varžėsi šešiolika duetų iš visos Lietuvos, o kliūčių aukštis siekė 120 cm. Anot raitelės sėkmę varžybose lemia tik sunkus darbas treniruotėse, kruopštumas ir užsispyrimas. Didžiąją laiko dalį Gintarė praleidžia žirgyne besitreniruodama ko ne kiekvieną dieną.

„Pirmoji vaga“ pakvietė pradėti žemės darbus

Graži tradicija mūsų — žemės ūkio krašto — rajone jau daugelį metų yra pasveikinti pavasarį ir pradėti didįjį darbymetį „Pirmosios vagos“ švente bei arimo arkliais varžybomis.  Praėjusį šeštadienį įvyko jau keturioliktoji tokia šventė. Iki šiol trylika metų ji buvo rengiama Veisiejuose, o nuo šių metų — jau Lazdijų hipodrome, kurį atnaujinus atsirado plačios galimybės įvairiam  žirginiam sportui.

Surinkti turinį