Dzūkų žinios

Lazdijai rengia vietinės reikšmės kelių, kurie bus asfaltuojami, rekonstruojami ir taisomi 2022–2024 metais sąrašą. Gyventojai kviečiami teikti pasiūlymus

Dalintis:

Lazdijų rajono savivaldybė žengia svarbų žingsnį tvarkomų kelių parinkimo srityje. Savivaldybės tarybos nariams patvirtinus aiškią ir skaidrią tvarką dėl vietinių kelių asfaltavimo ir remonto darbų, bus sudarytas prioritetinių kelių sąrašas. Rajono gyventojai kviečiami iki vasario 28 dienos savo seniūnijų seniūnams teikti pasiūlymus dėl svarbiausių kelių, kurie turėtų būti įtraukti į šį sąrašą.

„Parengėme aiškią tvarką ir kviečiame gyventojus išsakyti savo lūkesčius. Iki šiol gauname daug prašymų dėl kelių asfaltavimo ar tvarkymo, šaligatvių įrengimo, kuriuos visuomet norisi atliepti. Nors šiai sričiai finansavimas kasmet auga ir nuo 2019 m. skirtų 1,5 mln. išaugo iki 2,7 mln., tačiau jų neužtenka atliepti visų gyventojų prašymus. Būtent tam, kad būtų aiški tvarka ir žmonės būtų informuoti ar jų minimas kelias artimiausiu metu bus tvarkomas ir yra rengiamas prioritetinių kelių sąrašas. Tam, kad į šį sąrašą patektų visi gyventojams svarbiausi keliai, kurių kokybė itin prasta, kviečiame teikti prašymus dėl kelių remonto“, – teigia administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

Ji akcentuoja, jog sąrašas sudaromas tik vietinės reikšmės keliams. Jų Lazdijų rajone yra apie 1000 km. Informaciją, kurie keliai yra vietinės reikšmės galima surasti savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt, pasirinkus skiltį „Gyventojams“ ir paspaudus aktyvią nuorodą „Savivaldybės žemėlapiai“. Atsidarius Lazdijų rajono GIS kelių duomenų viešą aplikaciją reikia pasirinkti atitinkamą kelią ir jei jo numeris prasideda raidėmis LZ tai yra vietinės reikšmės kelias. Kilus klausimams ar kelias yra vietinės reikšmės – kreiptis į savo seniūnijos seniūną arba Virginijus Blažauską (tel. 8 614 96 076, el. p. virginijus.blazauskas@lazdijai.lt).

Per artimiausius 3 metus planuojamų asfaltuoti kelių sąrašo sudarymas susideda iš kelių etapų. Visų pirma gyventojai savo prašymus dėl kelių remonto iki vasario 28 dienos turi pateikti savo seniūnijos seniūnui. Vėliau gauti prašymai bus svarstomi seniūnijų išplėstinėse seniūnaičių sueigose, dalyvaujant vietos bendruomenių atstovams, vietos gyventojams ir juridinių asmenų atstovams. Dar vėliau diskusija persikels į sudarytą komisiją ir savivaldybės tarybos komitetus, o kovo mėnesį vyksiančiame tarybos posėdyje planuojama kelių sąrašą patvirtinti.

Atkreipiamas dėmesys, kad visi per pastaruosius metus gauti gyventojų prašymai dėl kelių asfaltavimo ar remonto, šaligatvių įrengimo bus perduoti atitinkamų seniūnijų seniūnams. Gyventojai, prašymus gali teikti ir pakartotinai: t. y. dėl kelio, dėl kurio jau kartą kreipėsi.

„Kviečiu iki vasario 28 dienos savo seniūnijos seniūną informuoti ar jam dar kartą priminti apie savo lūkesčius dėl susisiekimo infrastruktūros atnaujinimo“, – sako I. Šaparauskienė.

Seniūnijų išplėstinių seniūnaičių sueigų datos ir laikai bus paskelbti artimiausiu metu savivaldybės tinklapyje.

Lazdijų rajono savivalbės informacija

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: