Dzūkų žinios

Darbo grupė diskutavo dėl
sveikatos priežiūros įstaigų reformos

Diskutuojant apie Psichikos sveikatos centro kūrimą, paaiškėjo, jog gali kilti problemų dėl šiam centrui numatytų patalpų.

Sveikatos įstaigų reforma pamažu juda į priekį. Lazdijų rajono savivaldybės taryba sudarė darbo grupę šios reformos procesui vykdyti. Rugsėjo pradžioje darbo grupė rinkosi į posėdį, kur aptarė svarbius šios reformos aspektus. Pagal reformą, prie Lazdijų ligoninės bus prijungiamas Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centras, įsteigiant naują įstaigą – Lazdijų sveikatos centrą.

Kaip teigė darbo grupės posėdyje dalyvavusi rajono savivaldybės tarybos narė Odeta Lenkauskienė, Lazdijų ligoninės vadovas Vladimiras Jelisejevas pristatė informaciją iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

„Kiek supratau, įsteigus naują įstaigą, teks iš naujo akredituoti visas ligoninės ir poliklinikos veiklas, o tai atims nemažai laiko ir teks parengti nemažai dokumentų, todėl procesas gali užtrukti“, – sakė O. Lenkauskienė.

Darbo grupės posėdžio metu buvo kalbama apie tai, jog su naujai įsteigta įstaiga – Lazdijų sveikatos centru privačios sveikatos priežiūros įstaigos galės sudaryti sutartis.

Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Kęstutis Jasiulevičius supažindino darbo grupės narius su svarbiausiais teisiniais darbais bei pirminiu naujos įstaigos (VšĮ „Lazdijų rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“ jungiant prie VšĮ „Lazdijų ligoninė“) įstatų projektu.

Diskutuojant apie Psichikos sveikatos centro kūrimą, paaiškėjo, jog gali kilti problemų dėl šiam centrui numatytų patalpų.

„Paaiškėjo, jog šiam centrui Lazdijų PSPC numatytos patalpos gali būti per mažos, nes centras galėtų naudotis tik tomis pačiomis patalpomis, nes kitos patalpos yra suremontuotos pagal ES struktūrinių fondų projektą, todėl jose centro įkurdinti negalima. Kiek supratau, Psichikos sveikatos centras juridiškai galėtų naudotis tik apie 60 kv. m patalpomis, o jų akivaizdžiai per mažai“, – sakė O. Lenkauskienė.

Darbo grupės posėdyje ji iškėlė klausimą, ar ligoniams, lankantiems Psichikos sveikatos centrą, bus suteikta pavėžėjimo paslauga.

„Jei tokios paslaugos nebus, tai žmonės, kurie gyvena ne Lazdijuose, į šį centrą neatvyks. Reikia galvoti, kaip juos atvežti ir parvežti“, – sakė O. Lenkauskienė.

Tarybos narys, opozicijos lyderis Artūras Margelis teigė, jog Psichikos sveikatos centras yra privati bendrovė, todėl jos integravimas į savivaldybės valdomos įstaigos struktūrą jam kelia daug abejonių.

„Įžvelgiu lobizmą, kodėl mes turime remti privačią bendrovę“, – retoriškai klausė A. Margelis.

Dzūkų žinios“ pasidomėjo, ką apie darbo grupės iškeltus klausimus galvoja merė Ausma Miškinienė.

Pateikiame merės atsakymus.

Kaip vyks sveikatos priežiūros įstaigų akreditavimas?

– Šiuo metu dirba sudaryta darbo grupė, konsultuojamasi su Valstybine akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba. Priėmus sprendimą dėl būsimo sveikatos centro būsimos struktūros, juridinės formos, bus aišku, ar reikės pakartotinai akredituoti paslaugas, kurios bus teikiamos.

Kaip bus su Psichikos sveikatos centro patalpų nuoma?

Lazdijų rajono savivaldybės taryba praėjusią savaitę pritarė sprendimui viešo nuomos konkurso būdu 10 metų laikotarpiui išnuomoti negyvenamąsias 119,25 m2 ploto patalpas, esančias ligoninės pastate adresu: Lazdijai, Kauno g. 8, sveikatos priežiūros  paslaugoms teikti.

Kaip ir numatyta savivaldybės turto  nuomos tvarkos apraše, artimiausiu metu viešoji įstaiga „Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“  skelbs viešą nuomos konkursą. Patalpos bus nuomojamos viešo nuomos konkurso būdu.

Nuomos sutartis ir perdavimo-priėmimo aktas bus pasirašytas tik gavus Centrinės projektų valdymo agentūros raštišką sutikimą, tad procesas bus skaidrus ir priimtinas visiems.

Kaip bus teikiama pavėžėjimo į būsimą Psichikos sveikatos centrą paslauga rajono žmonėms? 

– Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje gyventojus nemokamai į gydymo įstaigas veža „Lazdijai veža“ – autobusiukas atvažiuoja prie namų durų ir nuveža tiksliai ten, kur žmogui reikia. 

Nuo 2024 m. visos savivaldybės turės užtikrinti pavėžėjimo paslaugą, tad tikrai pasiekti Psichikos sveikatos centrą mūsų krašto gyventojams problemų nekils.

„Dzūkų žinių“ informacija

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: