Dzūkų žinios

Lazdijietis ristūnų žirgų sporto meistras Ernestas Juškauskas Utenoje pasiekė Lietuvos rekordą

Dalintis:

Nors Lazdijuose ristūnų žirgų sporto šakos profesionalai neturi tinkamų sąlygų treniruotis, tačiau mūsų krašto sportininkai yra tarp šalies lyderių.

Praėjusį savaitgalį Utenos hipodrome vykusiose varžybose lazdijietis Ernestas Juškauskas laimėjo Mero taurę ir pasiekė geriausią Lietuvos hipodromų rezultatą, įspūdingą rekordą, kokio Lietuvoje dar nėra buvę.

„Buvo labai gera šventė, puikus renginys – trimečių žirgų ir derbio pusfinaliai, eilinių žirgų važiavimas ir Mero taurė, A reitingas. Ten dalyvavo du mano treniruojami žirgai. Su žirgu Panther Face laimėjau pirmą vietą ir Mero taurę, pagerinau Lietuvos ir hipodromo rekordus, iki tol niekas taip greitai nebuvo važiavęs. Ten dalyvavo stipriausieji Lietuvos žirgai. Iki šiol dar neatsigaunu“, – „Dzūkų žinioms“ pasakojo Ernestas.

Kitas žirgas, Sorana, kurį treniruoja Ernestas, su kitu vadeliotoju Utenoje laimėjo trečią vietą.

Ernestas džiaugėsi, jog Lietuvos ristūnų žirgų lyga atsigauna, nes atėjo nauja direktorė. Jis buvo maloniai nustebintas Utenos savivaldybės vadovais, kurie rūpinasi savo miesto hipodromu ir įdeda daug širdies organizuodami varžybas.

Jis pripažino, jog Utenos hipodromas yra geriausias Lietuvoje, nuo jo atsilieka Širvintų, Ukmergės ir Raseinių hipodromai.

„Lazdijų hipodromas ristūnams netinkamas, per klampus takas, jis neatitinka standartų. Ten nebent galima savo malonumui pasibalnoti žirgą ir pajoti. Ten treniruotis negalima. Lazdijų savivaldybė žadėjo tvarkyti hipodromą, tačiau dabar viskas sustojo“, – sakė Ernestas.

Lietuvos ristūnų žirgų lygos vadovė Joana Kėrytė. (Nuotr. iš asmeninio archyvo)

Paklaustas apie besibaigiančio sezono rezultatus, Ernestas džiaugėsi, jog visą sezoną turėjo gražių laimėjimų, pagerino ne vieną rekordą ir Taline, ir Lietuvoje, dar rekordas Utenoje.

„Džiaugiuosi, kad mano rezultatai progresuojantys“, – kalbėjo Ernestas.

Paklaustas, kur jis treniruojasi, kur rengiasi varžybų startams, Ernestas pripažino, jog treniruočių sąlygos labai sudėtingos.

„Vargstu žvyrkelių keliais ir miškais, bet žvyrkelyje nepatogu, nes yra transporto judėjimas, žirgas gali patirti traumą. Sąlygos treniruotėms – ekstremalios. Jei treniruočių sąlygos būtų geresnės, tai rezultatai būtų dar aukštesni“, – sakė E. Juškauskas.

Lazdijuose – ne hipodromas, bet arklidės
Joana Kėrytė, Lietuvos ristūnų žirgų lygos direktorė:

„Labai džiaugiuosi rekordais, kurie buvo pasiekti Utenoje. Jų buvo daug. Esant geram hipodromui, mūsų žirgai gali rodyti gerus rezultatus. Ernesto rezultatas – pirmasis toks, pasiektas Lietuvos hipodromuose. Mums, Lietuvai, tai tik įrodymas, kad turime gerinti savo hipodromus. Mano tikslas, kad kuo daugiau žmonių Lietuvoje ateitų į hipodromus stebėti varžybų, kad tai taptų puikia pramoga, kaip tai yra Prancūzijoje, Švedijoje ar Anglijoje. Mūsų žirgai geriausius rezultatus pasiekia tik užsienio hipodromuose. Mes irgi galėtume pritraukti užsieniečius ir grąžinti lietuviams tą ristūnų varžybų stebėjimo kultūrą.
Lazdijai galėtų pasiekti aukštesnį hipodromo kokybės lygį, tik reikia rajono vadovo noro. Dabar merė yra patenkinta hipodromui vadovaujančio žmogaus rezultatais, bet rezultatai nemeluoja, žmonės gali ir meluoti. Nenoriu kritikuoti Lazdijų, bet noriu, kad Lazdijai matytų, kaip tvarkomi hipodromai kitose savivaldybėse, kurioms tai rūpi. Noriu pateikti Utenos pavyzdį, ten, norėdama pasiekti naują hipodromo kokybę, dirba visa savivaldybės komanda. Manau, kad Utena netrukus taps Lietuvos žirgų sostine. Matau, kad ristūnų žirgų sporto ateitis rūpi Širvintų, Raseinių, Ukmergės, Zarasų savivaldybių vadovams.
Lazdijų hipodromas iš esmės buvo skirtas ristūnams, dzūkai šioje srityje rodo gerus rezultatus, bet jie rungtyniauja ne Lazdijuose. Kiek Lazdijų hipodrome įvyko renginių, kiek susirinko žiūrovų, kiek surinkta pinigų? O juk šis hipodromas galėtų tapti turistų traukos centru. Ar tai Lazdijams neaktualu? Kodėl kitos savivaldybės nori tai daryti, o Lazdijuose, kur reiktų nedidelių investicijų, kur yra potencialas, apie tai negalvojama? Lazdijų hipodromas galėtų generuoti didelius pinigus, Dzūkijoje turime puikių sportininkų. Deja, dabar Lazdijuose ne hipodromas, bet arklidės.“

Dalintis:

2 komentarai apie “Lazdijietis ristūnų žirgų sporto meistras Ernestas Juškauskas Utenoje pasiekė Lietuvos rekordą”

  1. Pasiekė K.Trotos sporto meistro parduotas žirgas snt ožio neatvažiuotų

  2. Lazdijams užtenka karalienės vardo tribūnoms, nors ta karalienė grabe apsiverstų pamačius koks hipodromas ….

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: