Dzūkų žinios

Vakarai tyliai kalba apie Ukrainos ir Rusijos derybas

Dalintis:
Algimantas Mikelionis.

Vakaruose tyliai kalbama apie norą Ukrainą ir Rusiją susodinti prie derybų stalo, bet ukrainiečiai tikrai nesutiks, jog okupuotos jų teritorijos taptų derybų objektu. „Pagal Ukrainos dabartinę situaciją, pagal laikyseną, pagal tuos pareiškimus, kurie buvo padaryti anksčiau. Jeigu pamenate, V. Zelenskis yra ne tik pasakęs, kad nesiderės Ukrainos teritorijos sąskaita, bet yra ir pridūręs, jog bet koks susitarimas, jeigu jis bus, bus atiduotas žmonių teismui – bus referendumas, visi turės galimybę pasisakyti. Manau, kad tai tam tikras saugiklis, kuris paneigs prekybą Ukrainos teritorija, suverenitetu. Kaip bebūtų, po tų aukų, kurios buvo, po žalos, kuri padaryta šaliai, sunku tikėtis, kad tie kompromisai turėtų prasmę, kažkokią perspektyvą“, – įsitikinęs buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris dar gegužę Davose pareiškė, jog Ukraina turėtų atiduoti dalį savo teritorijos Rusijai, kad užbaigtų karą. Ar spaudimas derėtis su Rusija gali būti diktuojamas ne tokio sklandaus Ukrainos kontrpuolimo, kaip tikėjosi Vakarai? Buvęs užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pabrėžia, kad tai – tik vienas iš galimų faktorių. Jis sutinka, kad šiuo metu ukrainiečiams derėtis su rusais nėra prasmės. „Dabar jiems tokios prasmės nėra, nes jie žino, kad rusų pozicija yra ne tiek derėtis, kiek užtvirtinti užimtas teritorijas. Tai būtų viso to kaina. Ne taika būtų rezultatas, nes tai būtų tik pauzė kare, o praktiškai tai būtų konflikto užšaldymas, įtvirtinant užgrobtas teritorijas, kas ir atitinka Rusijos interesus. Beje, gal tai net ne visiškai atitinka V. Putino interesus, nes jis norėtų daugiau. O Rusija, matyt, būtų pasiruošusi. Jau dabar ji metė visus resursus, įtakos agentus, tuos, kurie kažkaip Rusiją supranta, tam tikra prasme buvo „pamaitinti“ iš Rusijos biudžeto – visos tos jėgos dabar mestos į derybas dėl vadinamos taikos“, – pažymėjo L. Linkevičius. Anot buvusio užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus, JAV respublikonai šiuo metu tiesiog kritikuoja viską, ką daro Joe Bidenas, todėl jų žodžių sureikšminti nereikėtų. Savo ruožtu pats J. Bidenas per daug investavo į Ukrainą, kad dabar atsitrauktų, jis visais būdais sieks išvengti gėdingo pasitraukimo iš Afganistano scenarijaus.

Adomo Žilinsko piešinys.

Buvęs užsienio reikalų ministras L. Linkevičius nurodė, kad jau reikėtų pradėti galvoti ne tik apie tai, ką mano V. Putinas, bet ir jo aplinka, kurioje Rusijos vadovas praranda autoritetą. „Kuo toliau, tuo labiau reikėtų svarstyti ne tik apie tai, ką V. Putinas galvoja, bet ką galvoja ir jo aplinka, nes tai nebūtinai gali sutapti. Jeigu jo ambicijos yra bekompromisės, jo aplinkoje reikėtų pastebėti akivaizdų aižėjimą, ypač po J. Prigožino spektaklių, po parodymo, kokia trapi yra šita valdymo vertikalė ir autoritetas“, – teigė jis. „Grįžtant į pradžią, bet koks susitarimas su Rusija neturi prasmės. Jis negali būti patikimas, negali būti ilgalaikis“, – apibendrino ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: