Gripas

Nepasiduokite gripui

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų. Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens–žiemos sezonu.
 
Kaip užsikrečiama gripu?
Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus.

Gripas plinta – stabdoma mokyklų veiklaGripas guldo ir mažus ir didelius.

, Vaidotas Morkūnas
Vakar rajono savivaldybės teritorijoje paskelbta gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos pradžia.

Lazdijų rajono savivaldybėje skelbiama gripo epidemija

, Lazdijų r. sav. inf.
Nuo 2017 m. vasario 1 d. Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje skelbiama gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos pradžia.

Kaip apsisaugoti nuo gripo

, Parengė: Laima Strašinskienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė
Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų. Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu.
Gripo virusas pažeidžia nosies, ryklės gleivinę, plaučius. Gripo virusą perduoda sergantis gripu žmogus. Jam kosint, čiaudint, kalbant virusas patenka į aplinkos orą.

Gripo epidemija rajone plečiasi

, Sigita Vaitkevičė
Nuo vakar dienos mūsų rajone paskelbta gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemija. Įsakymą dėl epidemijos paskelbimo užvakar  pasirašė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė, nes rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus taip pat serga.

Savaitės komentaras Sergant į darbą — nevykęs didvyriškumo pavyzdys

, Algimantas Mikelionis
Tiems skaitytojams, kurie visada laukia mano savaitės komentaro ir jo nerado praeitame numeryje, turiu paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Praeitą savaitę kartu su K. Tarantino filmo „Grėsmingasis aštuonetukas“ herojais keliavau po snieguotąją Vajomingo valstiją: su juodaodžiu majoru M. Vorenu, nusikaltėlių medžiotoju Dž. Rutu ir jo sugauta D. Domergju bei būsimu Red Roko miestelio šerifu Ch. Meniksu sėdėjau diližane, kurį traukė šeši arkliai, vadeliojami O. B., ir rūkiau pypkę. Kartu lėkėme per snieguotą lygumą, o mus vijosi milžiniška pūga.

Sparčiai daugėja susirgimų gripu

, Vaidotas Morkūnas
Atšilę orai, drėgmė lemia gripo, ūmių viršutinių kvėpavimo takų susirgimų plitimą.
Kalbinta Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus vyresnioji specialistė Aldona Česnavičiūtė tvirtino, kad šios savaitės duomenys neramina, nes tokių susirgimų daugėja. „Nors dar epidemiją skelbti anksti, tačiau link jos artėjame ir kitą savaitę galime pasiekti epideminį lygį. Priminsiu, kad epidemija skelbiama, kai 10 tūkstančių gyventojų užregistruojama 100 susirgimų.

Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja

, Informaciją parengė Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pagal ULAC informaciją
Sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis Lietuvoje artėja prie epideminio lygio, todėl pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius rekomenduojama:
- Likti namuose (iki 7 dienų), nevykti į darbą, mokyklą.
- Nedelsiant kreiptis į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją.

Prašoma nepanikuoti dėl pirmųjų susirgimų

, Vaidotas Morkūnas
Nors šios savaitės pradžioje padaugėjo viršutinių kvėpavimo takų susirgimų, tačiau medikai kviečia dėl to nepanikuoti. Pasak medikų, kadangi pastarąsias dvi savaites buvo šilta ir drėgna, todėl šiek tiek plito tokie susirgimai. Rajono savivaldybės administracijos gydytoja Lina Džiaukštienė analizuodama susirgimų skaičius tvirtino, kad ši pirmoji susirgimų banga nebuvo didelė ir ji traukiasi. „Manau, tai tik pirmas toks nebaisus žiemos pasispardymas. O oras dabar tapo sausesnis, šiek tiek atšalo, todėl susirgimų sumažės.

Saugokimės sezoninio gripo!

, Parengė Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Jarmalienė pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas; www.sam.lt; www.ulac.lt informaciją

Atvėsus orams, reikėtų pasirūpinti savo sveikata, nes mažėja organizmo atsparumas ligoms, pradeda varginti įvairūs negalavimai.

Surinkti turinį