skiepai

Bunda erkės – laikas skiepytis

Atėjus pavasariui, atšilus orui netrukus suaktyvės ir erkės, platinančios pavojingas ligas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad kasmet Lietuvoje erkių platinamomis ligomis suserga 2–3 tūkstančiai žmonių. Pernai Lietuvoje Laimo liga susirgo 2826 asmenys, erkiniu encefalitu – 474 asmenys.
2017 m. Lazdijų rajono savivaldybėje registruoti 8 erkinio encefalito (4 vyrai ir 4 moterys) ir 12 Laimo ligos (5 vyrai ir 7 moterys) atvejų.

L. Džiaukštienė apie vaikų skiepijimą: „Nevalia pasikliauti vien internetu“

„Po košmariško įvykio bijo vaiką skiepyti toliau: kas žino, ar tai nepasikartos“, „Skiepai žudo: vaikų harmonija – sveikata“. Tai vos pora straipsnių antraščių, lengvai surastų internetinėje erdvėje. Vis dažniau pastebima, kad jauni tėvai, ieškodami internete informacijos apie skiepus, jų naudą ir galimą žalą, susipainioja. Neatskiria teisingų faktų nuo galimai melagingų.

Savaitės komentaras Atsargiai! Vegetarai, veganai, žaliavalgiai ir kiti fanatikai

Įsivaizduokite, kad vieną gražią dieną dingtų mobilieji telefonai ir internetas bei kompiuteriai. Daugeliui žmonių tai būtų baisiau nei pasaulinis tvanas, karas ir maras kartu sudėjus. Naujosios technologijos taip daug reiškia kasdieniniame gyvenime, kad be jų praktiškai nežengiama nei žingsnio. Internete galima rasti begalę informacijos bet kuria tema. Jos tiek daug, kad naršydamas po tarptautinį tinklą net nepajusi, kaip greitai bėga laikas. Bet ar visa informacija, randama internete, yra patikima ir patikrinta? Toli gražu ne.

Laiku skiepykime vaikus

, Parengė: Aldona Česnavičiūtė. Alytaus visuomenės sveikatos centro vyresnioji specialistė
Skiepijimas laikomas viena didžiausių sėkmių visuomenės sveikatos istorijoje bei būtina asmens sveikatos priežiūros sudedamąja dalimi, galinčia apsaugoti vaikus bei suaugusiuosius nuo susirgimų, jų komplikacijų bei mirčių. Lazdijų rajone vaikų skiepijimų apimtys svyruoja nuo 92,92 proc. iki 98,79 proc. skiepintinų vaikų, kas užtikrina tam tikrų susirgimų pavienius atvejus arba jų nebuvimą. Jau daugelį metų neregistruojami susirgimai tymais, raudonuke, difterija, stablige, poliomelitu.

Lazdijus pasiekė nemokama sezoninio gripo vakcina

 

Surinkti turinį