teismas

Išspardęs kuoliukus užsidirbo baudą

, Krosnėnų kaime
Kai kuriuos pažeidimus ar nusikaltimus, kuriuos padaro žmonės, sveika galva sunku paaiškinti. Štai rajono apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje D. G. ir G. J. buvo kaltinami neįprastu pažeidimu. Jie praeitų metų spalio 16 d. Šeštokų seniūnijoje, Krosnėnų kaime, esančioje pievoje, bendrai veikdami, tyčiniais veiksmais (spardydami kojomis) sunaikino G. V. priklausantį turtą – 28 elektrinio galvijų aptvaro kuoliukus ir sutraukė aptvaro vielą, taip padarydami G. V.

Aplinkosaugininkų pagautam brakonieriui — 1 302 eurų bauda

, Vaidotas Morkūnas
Jau rašėme, kaip praeitų metų pabaigoje rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams įkliuvo brakonieriaudamas su medžiokliniu šautuvu Buniškių kaimo gyventojas R. M. Gavę informacijos aplinkosaugininkai jį pričiupo praeitų metų gruodžio 13 dieną, kai šis Beviršių kaime, Dzūkijos medžiotojų būrelio plotuose, su medžiokliniu šautuvu sėdėjo medyje įrengtoje slėptuvėje.  Brakonierius buvo gerai pasirengęs tykoti žvėries.

Teismas sumažino aplinkosaugininkų skirtą baudą iki 75 eurų

, Vaidotas Morkūnas
Nemokėdamas papjauti gyvulio gali užsidirbti nemažą baudą. Taip atsitiko rajono gyventojui K. V., kuris rugpjūčio 4 dieną savo namuose pjovė sau priklausančią avį jos neapsvaiginęs, taip sukeldamas jai didelį skausmą, kančias. Galutinai avį papjovė tik kitą dieną. Gavę apie tai skundą ir atvykę į jo namus aplinkosaugininkai nustatė, kad vyriškis pažeidė gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymus ir už žiaurų elgesį su gyvūnu jam paskyrė 625 eurų baudą. Tačiau vyriškis tokį aplinkosaugininkų nutarimą apskundė teismui. Prašė jam skirti mažesnę baudą.

Avariją sukėlusi būdama neblaivi pareigūnė teisme nepasirodė

, Goda Čiginskaitė
Alytaus rajono apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjos Sandros Struckaitės administracinio teisės pažeidimo byla dėl vairavimo neblaiviai. Tačiau teismo posėdyje ji nepasirodė ir svarstymą paprašė atidėti.
Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja turėjo paskelbti verdiktą Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai Sandrai Struckaitei, kuri vairavo automobilį neblaivi bei sukėlė avariją.

Išgertuvių pasekmės — sunkus kūno sužalojimas ir teismas

, Vaidotas Morkūnas
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje sunkiu sveikatos sutrikdymu buvo kaltinama rajono gyventoja A. J.
Moteris nusikaltimą padarė praeitų metų rugpjūčio mėnesį. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio, sodybos kieme sužalojo V. L.: įdūrė jam vieną kartą į pilvo sritį. Taip padarė sunkų sveikatos sutrikdymą dėl kiauryminio durtinio-pjautinio pilvo ertmės sužalojimo ir skrandžio arterijos pažeidimo.
Kaltinamoji prisipažino kalta.

Avarijos kaltininkui — brangios pasekmės

, Vaidotas Morkūnas
Neatsakingas vairavimas brangiai kainuoja ir dažnai baigiasi liūdnai.
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje rajono gyventojas K. K. buvo kaltinamas Kelių eismo ir transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimu. Vyriškis, neblaivus vairuodamas „Audi 80“ markės automobilį, padarė avariją, kurios metu nukentėjo kartu su juo važiavęs R. K. Rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad K. K. šių metų  balandžio 5 dieną apie 5 valandą Grabaukos k.

Žmoną mirtinai sumušęs seirijiškis teismo lauks laisvėje

, Vilma Danauskienė Specialiai „Dzūkų žinioms“
Mirtinai 62 metų sutuoktinę sumušęs 59 metų Seirijų miestelio gyventojas teismo bausmės lauks laisvėje.

Apkaltinta kyšio reikalavimu — kreipsis į teisėsaugą

, Vaidotas Morkūnas
Moteris nurodo, kad jos šeima į socialinės rizikos šeimų apskaitą įtraukta galimai neteisingai. 
Ministerija šį moters skundą persiuntė savivaldybei, paprašė jį ištirti ir informuoti apie priimtus sprendimus.
 
Ginasi, nes nori būti išbraukta iš socialinės rizikos šeimų sąrašo
„Dzūkų žinioms“ pavyko gauti šį skundą. Perskaičius jį susidaro įspūdis, kad moteris turi lakią fantaziją, deja, kiek atitrūkusią nuo tikrovės.

Teismai įrodė: prokurorai ir STT persistengė

, Vytautas Šeštokas
Aukštus postus užimantys rajono politikai ir valdininkai švenčia galutinę pergalę teisme.

Įtariamoji tvirkintoja ir prievartautoja liks laisvėje

, Daina Baranauskaitė

Prieš kone dvejus metus Lazdijų rajone esančiuose vaikų globos namuose pakvipo prievartavimo ir tvirkinimo skandalu. Nors už vaikų globos namų sienų gandai mažai tepasklido, tačiau ikiteisminis tyrimas pareikalavo nemažai prokurorų bei policijos pareigūnų laiko ir pastangų.

Kone dvejus metus trukusio ikiteisminio tyrimo medžiagą Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Edvinas Alosevičius perdavė teismui. Įtarimai dėl seksualinio mažamečių prievartavimo ir tvirkinimo pareikšti dabar jau 18-metei Lazdijų rajono gyventojai.

Surinkti turinį