Karantinas diktuoja ir moksleivių vasaros poilsio sąlygas

Planuojama, kad stovyklaus apie 600 mokinių, tačiau tai priklausys nuo galiojančių karantino apribojimų ir nustatytų sąlygų.

Moksleiviams sėdint prie kompiuterių ir mokantis nuotoliniu būdu, daugelis, ko gero, net nepastebėjo, jog pas mus pasibeldė vasara. Pražydo obelys, ypatinga žaluma nusidažė žolė, o Sekminės pranešė, jog gyvulius reikia ginti į ganyklas ir jau galima maudytis. Nors pandemija sudėliojo savo gyvenimo tvarkaraštį, tačiau vasara, o tuo pačiu ir tradicinis vaikų poilsio metas nenumaldomai artėja.


Apie tai, kaip ilsėsis Lazdijų krašto vaikai, kas jiems paruošta, kalbamės su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Daliumi Mockevičiumi.

– Artėja moksleivių vasaros atostogos. Kaip pasirengta organizuoti vaikų vasaros poilsį?
Lazdijų rajono savivaldybė jau paskelbė vaikų vasaros stovyklų konkursą ir pakvietė teikėjus organizuoti vaikų vasaros poilsį. Buvo pateikta 16 paraiškų.
Siekiama efektyviau išnaudoti turimą infrastruktūrą, sudaromos sąlygos, kad vasarą vaikams būtų atviros mokyklų sporto aikštelės ir aikštynai. Mokyklos, neformaliojo švietimo įstaigos ir kiti teikėjai kviečia vaikus turiningai praleisti laisvalaikį vasaros stovyklose.
Savo suplanuotas veiklas birželio–rugpjūčio mėnesiais organizuos ir vykdys neformaliojo vaikų švietimo teikėjai, šiose veiklose turėtų dalyvauti apie 600 mokinių.


– Kiek skirta lėšų, kokios numatomos stovyklos, kiek moksleivių planuojama užimti?
– Vaikų vasaros stovykloms yra skirta 16 000 eurų iš savivaldybės biudžeto. Paraiškas pateikė bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos ir įstaigos, viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, sporto klubai. Šiuo metu Vaikų vasaros poilsio programų vertinimo komisija vertina gautas paraiškas, kurios bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto. Planuojama, kad stovyklaus apie 600 mokinių, tačiau tai priklausys nuo galiojančių karantino apribojimų ir nustatytų sąlygų.
Taip pat, atsižvelgus į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas, dalis nepanaudotų neformaliojo vaikų švietimo lėšų bus skirta stovykloms, organizuojamoms mokinių atostogų metu, finansuoti. Šiam tikslui planuojama skirti 13 000 eurų. Bus skelbiamas dar vienas konkursas ir kviečiama teikti paraiškas organizuoti mokinių vasaros stovyklas.
Bus tęsiama jau graži tradicija – mūsų gabiausių mokinių skatinimas. Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė dovanos 10 kelialapių į vaikų vasaros stovyklas gabiausiems rajono mokiniams, atsižvelgdama į jų mokymosi metinių pažymių įvertinimus ir rajoninių, respublikinių olimpiadų, konkursų rezultatus.
Taip pat savivaldybės biudžete numatytos lėšos jaunimo bei etnokultūros stovyklų organizavimui.


– Ar skiriasi šių metų vasaros poilsis nuo ankstesniųjų, kai nebuvo pandemijos?
– Be abejo, tuos skirtumus diktuoja galiojantis karantinas. Nuo 2021 m. gegužės 24 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatyti reikalavimai stovyklų organizatoriams. Šiuos reikalavimus turi gerai žinoti stovyklų organizatoriai, taip pat su jais turi būti supažindinti stovyklaujantys vaikai bei jų tėveliai.
Vaikų vasaros stovyklose vienoje grupėje galės būti iki 15 vaikų. Vienam vaikui turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 m² plotas. Numatytas grupių izoliacijos principas: kad vaikai nuolatos dalyvautų tos pačios grupės veiklose, stovyklos veiklos būtų vykdomos taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų kontakto.
Yra ir daugiau reikalavimų, pvz., dėl kaukių dėvėjimo, atstumų laikymosi, maitinimo organizavimo, patalpų vėdinimo, dezinfekavimo ir kt.

– Ar numatoma įdarbinti moksleivius verslo, viešųjų paslaugų, žemės ūkio ir kitose įmonėse?
– Taip, planuojama įdarbinti moksleivius ir studentus. Jau startavo Lazdijų rajono savivaldybės moksleivių ir studentų užimtumo didinimo 2021 metų programa. Šiuo metu vyksta darbdavių atranka, po jos bus skelbiama jaunuolių registracija. Pagal šią programą galės įsidarbinti Lazdijų rajono savivaldybės 14–29 metų moksleiviai ir studentai. Darbdaviams bus kompensuojama iš savivaldybės biudžeto 70 proc. lėšų, susijusių su darbo užmokesčiu ir privalomais mokesčiais. Šiai programai iš viso skirta 30 000 Eur. Planuojama, kad bus įdarbinta apie 28 jaunuolius.

„Dzūkų žinių“ informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: