Dzūkų žinios

Veisiejai pelnytai laikomi Lietuvos akordeono sostine

Veisiejų skyriaus mokiniai Robertas Ustila, Laimonas Gausa ir akordeono mokytoja Irina Gudebskienė su jungtiniu Kauno, Garliavos, Prienų, Alytaus, Vilkaviškio, Marijampolės meno ir muzikos mokyklų akordeonistų orkestru dalyvavo XXVII tarptautiniame konkurse-festivalyje „Paryžiaus žvaigždės 2023“.

Mūsų kraštą Europoje ir pasaulyje garsina atkakliai dirbantys ir savo profesiją mylintys žmonės.

Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus mokytoja Irina Gudebskienė – viena iš jų. Ji su savo dviem auklėtiniais prieš dešimt dienų nuskynė laurus tarptautinėje scenoje – laimėjo didįjį prizą Paryžiuje.

Veisiejų skyriaus mokiniai Robertas Ustila, Laimonas Gausa ir akordeono mokytoja Irina Gudebskienė su jungtiniu Kauno, Garliavos, Prienų, Alytaus, Vilkaviškio, Marijampolės meno ir muzikos mokyklų akordeonistų orkestru dalyvavo XXVII tarptautiniame konkurse-festivalyje „Paryžiaus žvaigždės 2023“. 

Orkestras instrumentinės muzikos kategorijoje pelnė aukščiausią įvertinimą – „Grand Prix“. 

Konkurse dalyvavo atlikėjai iš Armėnijos, Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Ukrainos, Slovakijos, Čekijos, Kroatijos, Malaizijos, Indonezijos. Jie varžėsi instrumentinės, vokalinės muzikos, šokio, folkloro, teatro grupėse pagal amžiaus kategorijas. 

Mokytoja I. Gudebskienė  „Dzūkų žinioms“ pasakojo, jog instrumentinių grupių konkurse dalyvavo šimtas kolektyvų, Lietuvai atstovavo vienintelis kolektyvas – jungtinis akordeonistų ansamblis iš Lietuvos rajonų ir miestų meno bei muzikos mokyklų, iš viso 34 muzikantai nuo devynerių iki septyniolikos metų.

Iš Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus orkestre grojo du I. Gudebskienės auklėtiniai, atrinkti geriausieji.

„Manau, kad solidžiai atrodėme. Šis mūsų kolektyvas buvo suburtas pagal projektą, kuriame dalyvauja devynių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų auklėtiniai. Repetavome visus metus. Konkurse buvo daug publikos, didelė salė, daugiau nei šimtas dalyvių – orkestrų. Mums teko groti beveik pačioje pabaigoje. Konkurse nebuvo geros sąlygos – neturėjome galimybės parepetuoti, nebuvo net sąlygų persirengti, bet užsienio konkursuose tai įprasta praktika“, – sakė ponia Irina.

Pasidomėjus, kaip Lietuvos akordeonistai atrodo tarptautiniame kontekste, I. Gudebskienė sakė, jog lietuvių atlikėjai užsienyje žinomi ir gerai vertinami.

„Lietuvių akordeonistai labai stipriai startuoja ir yra žinomi pasaulyje.

Būdama Paryžiuje, susitikau su akordeoniste Egle Bartkevičiūte, kuri gyvena Paryžiuje, ji 2018 metais buvo pripažinta antros vietos laimėtoja pasaulyje. Lietuviai matomi ir žinomi, daug yra gerų akordeonistų“, – kalbėjo I. Gudebskienė.

Irina dabar Veisiejuose dirba su 14 jaunųjų akordeonistų, taip pat ir su trimis senjorais.

Ateinančių metų birželį Veisiejuose vyks dešimtasis tarptautinis akordeonistų sąskrydis, vienintelis toks Lietuvoje, kuriame koncertuos ir nugalėtojų laurus Paryžiuje nuskynęs jungtinis lietuvių akordeonistų ansamblis.

„Smagu, kad kolegos Veisiejus vadina Lietuvos akordeono sostine“, – šypsojosi I. Gudebskienė.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: