Dzūkų žinios

Lazdijų informacinis portalas, naujienos

Nuomonės

Aštuoni naujos Lazdijų valdžios mėnesiai netapo gera pradžia

Adomo Žilinsko piešinys.

Algimantas Mikelionis

Turbūt niekas nesiginčys, kad svarbiausiu šių metų įvykiu Lazdijų rajone tapo savivaldybės tarybos ir mero rinkimai. Po jų iš esmės pasikeitė Lazdijų rajono valdžia. Į ją atėjo vadinamoji permainų koalicija, kurią sudarė beveik visos politinės rajono partijos, kurios susivienijo prieš daugkartinio rajono mero A. Margelio vadovaujamą nepartinį judėjimą ir jį patį asmeniškai. Nauja Lazdijų rajono mere tapo „žaliųjų valstiečių“ atstovė Ausma Miškinienė.
Naujosios Lazdijų rajono valdžios ašimi tapo „žalieji valstiečiai“ ir konservatoriai. Žiūrint į tokią sąjungą Lazdijuose apėmė keistas jausmas, nes Lietuvos Seime šios politinės jėgos yra aršios priešininkės. Tad kas paskatino „valstiečius“ ir konservatorius susivienyti Lazdijuose? Neabejotinai ši meilė buvo tik dėl išskaičiavimo, t. y. dėl valdžios postų. Bet „valstiečius“ ir konservatorius taip pat suvienijo baisi neapykanta buvusiam merui A. Margeliui. Visa naujos koalicijos rinkimų kampanija buvo pagrįsta neapykanta minėtam Lazdijų rajono politikui, o jos metu buvo išlieta itin daug kritikos A. Margeliui. Politinės Lazdijų rajono partijos, kurios vėliau sudarė valdančiąją koaliciją, žadėjo aukso kalnus Lazdijų rajono rinkėjams.
Iš jų itin išsiskyrė „žalieji valstiečiai“ ir jų kandidatė į Lazdijų rajono mero postą A. Miškinienė. Bet stebint „valstiečių“ ir ponios Ausmos rinkimų kampaniją apėmė deja vu jausmas, kad jos retorika ir turinys kažkur jau matytas ir girdėtas. Rinkimų kampanija kaip du vandens lašai buvo panaši į 2016 metais Lietuvos Seimo rinkimuose dalyvavusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų retoriką ir turinį. Žinoma, „valstiečiai“ pagalvojo, kad kas suveikė Lietuvos mastu, suveiks ir Lazdijų rajono mastu. Pasirodo, žmonių atmintis labai trumpa. Juos valstiečiai „išdūrė“ 2016 metų rudenį, „išdūrė“ ir 2019 metų pavasarį Lazdijų rajone. Lietuvoje visi „valstiečių“ valdžios jau seniai atsikando ir nekantraudami laukia naujų Seimo rinkimų.
Lazdijuose „valstiečiai“ su koalicijos partneriais ir merė A. Miškinienė per aštuonis mėnesius kartojo tas pačias Lietuvos „valstiečių“ klaidas, o merė A. Miškinienė elgėsi lyg „valstiečių“ idėjinio vado R. Karbauskio klonas. Iš pat pradžių merės rūstybę pajuto tie Lazdijų rajono savivaldybės darbuotojai, kurie priklausė A. Margelio vadovaujamam nepartiniam judėjimui ar buvo siejami su minėto politiko aplinka. Tad ilgai laukti nereikėjo ir per porą mėnesių darbą savivaldybėje ir jos įstaigose paliko apie dvidešimt darbuotojų. Kaip sakoma, išėjo savo noru, bet visi puikiai žinome, kas slypi už šių žodžių.
Visi iš naujosios Lazdijų rajono permainų koalicijos ir jaunos merės A. Miškinienės tikėjosi gerų ir demokratiškų permainų. Bet nuo pat savo vadovavimo pradžios merė, švelniai sakant, savo elgesio ir kalbos maniera nemaloniai nustebino pavaldinius ir Lazdijų rajono savivaldybėje įsivyravo nemaloni darbinė atmosfera ir įtampa.
Nustebino ir merės A. Miškinienės reakcija į bet kokią žiniasklaidos kritiką ir savo padarytas klaidas. Net menkiausia kritika merę stipriai supykdydavo ir sunervindavo. Su žiniasklaida ji bendraudavo ir bendrauja lygiai kaip R. Karbauskis. Bet kokias publikacijas spaudoje apie jos padarytas klaidas ar pareikštas abejones dėl netinkamų sprendimų A. Miškinienė vadindavo ir vadina melu bei netiesa. Bet kokiu atveju kalta būdavo ne ponia merė, kiti Lazdijų rajono valdžios atstovai ar jos pavaldiniai, o pati žiniasklaida ir kritinių publikacijų autoriai.
Toks nesugebėjimas ir nenorėjimas į kritiką reaguoti konstruktyviai ir tinkamai privedė prie visai apgailėtinų Lazdijų rajono valdžios sprendimų. Į vieno Lazdijų laikraščio rankas paskutinį šių metų mėnesį pateko savivaldybės raštas, kuriame savivaldybės įstaigoms rekomenduojama prenumeruoti tik vieną konkretų laikraštį. Tai jau pasikėsinimas į laisvą žodį, kuris yra demokratijos garantas. Liūdniausia, kad po tokio įvykio merė vėl išsisukinėja ir pasakoja nebūtus dalykus. Nejaugi taip sunku pripažinti padarytą klaidą? Tad telieka konstatuoti apgailėtiną faktą: aštuoni permainų koalicijos mėnesiai Lazdijų rajono valdžioje tapo prasta valdymo pradžia.

%d bloggers like this: