Dzūkų žinios

Lazdijų eglutėje supsis paukščiai, o juos gaubs lengvučiai debesys

Dalintis:
Jau šį penktadienį, gruodžio 1 d., 18 val. Alytaus miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į ypač magišką Kalėdų eglutės įžiebimą. (Alytaus miesto savivaldybės nuotr.)

Lietuvoje prasidėjo šventinis laikotarpis, kurio pagrindiniu akcentu tampa kalėdinių eglių įžiebimas šalies miestuose ir miesteliuose. Pirmoji eglė praėjusį šeštadienį buvo įžiebta Kaune, o ateinančios dvi savaites žada gausybę smagių įžiebimų visoje Lietuvoje.

Dzūkijos miestuose ir rajonuose kalėdinių eglių įžiebimai vyks nuo gruodžio 1 iki 15 dienos. Pirmieji šventinę žaliaskarę gruodžio 1 dieną įžiebs Alytaus miesto gyventojai, o paskutinieji – varėniškiai gruodžio 15-ąją.

Lazdijų pagrindinė eglė bus įžiebta gruodžio 8 dieną 16 valandą. Kokia ji bus, kokios linksmybės šventiniu laikotarpiu laukia lazdijiečių ir rajono svečių, kalbamės su Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Ingrida Neverdauskiene.

Kokia šių metų Kalėdų tema Lazdijuose?

– 2023-ieji Lazdijų krašte paskelbti Sigito Gedos metais. Todėl minėdami rašytojo 80-ąsias gimimo metines, simboliškai norime vainikuoti šiuos metus pasirinkę romantišką temą „Poetiškos Kalėdos“. Tikimės, kad ši tema kvies skaityti, kurti, puoselėti, dainuoti, šokti ir prasmingai pasitikti šventinį laikotarpį ir Naujuosius Metus.

Kaip ta tema bus įgyvendinama?

– Temą jau įprasmina prie miesto įvažiavimo kabantis tentas, kuriame cituojamos ir poeto S. Gedos eilės. Jos kasdien pasitinka miesto gyventojus ir svečius. Taip pat „Poetiškos Kalėdos“ atsiskleis per eglutės ir miesto papuošimą, įvairias dekoracijas, kuriose atsispindės mūsų kraštiečio S. Gedos kūrybos ryškiausi simboliai. Netgi gruodžio 8 d. 16 val. eglutės įžiebimo šventės programa akcentuos S. Gedos kūrybą per dainas, eilėraščius ar šokius. Šventiniu laikotarpiu numatytos vykdyti įvairios temą papildančios edukacinės programos Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje.  

Kokia bus Lazdijų miesto eglė? Kaip ji bus puošiama, ar tai bus natūrali eglė, ar konstrukcija?

– Kaip ir minėta, 2023-ieji Lazdijų krašte yra paskelbti Sigito Gedos metais, todėl simboliška, kad ir pagrindinė miesto eglė bus papuošta šio mūsų krašto rašytojo, poeto ryškiausiais kūrybos simboliais. Planuojama, kad eglės šakose supsis paukščiai, o juos gaubs lengvučiai debesys. S. Gedai skirta Kalėdų eglė įprasmins ir pabaigs šiuos metus poetiškai.

Kas planuojama eglės įžiebimo šventei?

– Tradiciškai eglutės įžiebimo šventė pakvies tiek didelius, tiek mažus į kalėdinę miesto pasaką. Joje gražiausius šokius ir dainas pristatys mūsų krašto atlikėjai bei kolektyvai. Renginio programą papuoš net dvi iš Šiaurės atvykusios meškutės, o visus džiugins šventinių dovanėlių ir smulkmenėlių mugė bei Kalėdų Senelio rezidencija.

Kokios atrakcijos numatytos Lazdijuose kalėdiniu laikotarpiu?

– Kalėdiniu laikotarpiu Lazdijuose numatyta įvairių veiklų tiek miesto aikštėje, tiek įvairiose įstaigose. Jau nuo eglutės įžiebimo šventės Nepriklausomybės aikštėje veiks edukacijų namelis, kuriame šventiniu laikotarpiu vyks įvairios dirbtuvėlės bei susitikimai su Kalėdų Seneliu. Laukia daug pramoginių renginių, kuriuos galima atrasti Kalėdinių renginių kalendoriuje.

Kiek pinigų šiemet skirta Kalėdoms Lazdijuose?

– Kalėdos ir šventinis laikotarpis niekada nebūna apie pinigus. Lazdijų kultūros centras yra nusimatęs tam tikrą biudžetą kalėdinei puošybai, edukacijų ir dirbtuvėlių įgyvendinimui, Naujųjų Metų sutikimo vakarui ir kitiems šventiniams renginiams rajone. Kadangi šiuo metu vyksta aktyvus planavimo procesas, konkrečius skaičius bus galima įvardinti po švenčių. Gražaus ir prasmingo švenčių laukimo bei susitikime Poetiškose Kalėdose Lazdijuose!

Mūsų savaitraščio skaitytojams norime pristatyti ir kitose Dzūkijos miestuose ir rajonuose vyksiančias kalėdines pramogas.

Alytus kurs „Ledo stebuklą“

Jau šį penktadienį, gruodžio 1 d., miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į ypač magišką „Ledo stebuklą“, kuris bus kuriamas Alytaus Rotušės aikštėje.

18 val. Rotušės aikštėje lauks ne tik įspūdingas šou, koncertas, mažųjų alytiškių mylimas Kalėdų Senelis, bet ir svarbiausias šventės akcentas – Kalėdų eglutės įžiebimas.

Šventinio laikotarpio metu netrūks įvairių veiklų: savaitgaliais mažųjų alytiškių ir jų tėvelių prie Kalėdų eglutės lauks Kalėdų Senelis; Rotušės aikštėje veiks kalėdinis kupolas su mini krautuvėle ir edukacijomis; šeštadieniais Alytaus miesto teatre įsikūrusioje Kalėdų Senelio rezidencijoje bus rodoma kalėdinių trumpametražinių filmų programa „Kalėdinis Tindirindis“, vyks daug įdomių edukacijų; šeštadieniais Rotušės a. koncertuos Alytaus jaunimo centro kolektyvai; nuo gruodžio 13 iki 27 d. ant teatro sienos bus rodomi įvairūs kalėdiniai animaciniai filmukai; nuo gruodžio 21 iki 30 d. Rotušės aikštėje vaikučius linksmins kalėdinė karuselė. 

Kiek šventės kainuos miesto biudžetui, oficialiai nepranešama, bet yra žinoma, jog švenčių kaina gali siekti apie 60 tūkst. eurų.

Druskininkų „Snow Arenoje“ – Kalėdų senelio rezidencija

Druskininkuose šiemet Kalėdos žada būti „Tai bent“, kada tik beatvyktumėte, prieš ar ir po Kalėdų, druskininkiečius ir kurorto svečius pasitiks ne tik šventiškas, įspūdingai pasipuošęs miestas, įvairūs, spalvingi ir inovatyvūs renginiai Pramogų aikštėje, bet ir tikrų tikriausi, stebuklingi stebuklingo Kalėdų miško gyventojai, įsikūrę „Snow Arenoje“, bei čia atidaryta Kalėdų Senelio rezidencija. Tai ypatinga šių metų naujiena, dėl kurios nuo šiol tikrai Druskininkus galima drąsiai tituluoti Lietuvos žiemos ir Kalėdų sostine.

Apie naujai kuriamą rezidenciją Druskininkuose ir kitas „Tai bent“ šių metų naujienas papasakojo serialo „Tai bent Kalėdos“ ir viso projekto „Tai bent“ prodiuseris ir režisierius Mykolas Vildžiūnas: „Išties labai smagu, kad serialas, užgimęs pandemijos metu, kaip priemonė padėti vaikams ir jų tėvams prisitaikyti prie kintančio pasaulio taisyklių, kad visi kartu lengviau išbūtume nešventišką karantiną, išaugo ir jau ketvirtąjį sezoną pradeda su ypatingomis naujienomis.“

Kasmetinio šventinio TV Kalėdų serialo kūrėjų komanda padėjo Seneliui kartu su elfais ir visais stebuklingo Kalėdų miško gyventojais persikraustyti į Druskininkų „Snow Areną“ ir žada, kad, atvykę į rezidenciją, tikrai pamatysite daugiau nei TV ekrane.

Gruodžio 2 dieną 17 val. žiūrovų laukia teatralizuota eglės įžiebimo ceremonija Pramogų aikštėje: kalėdinė ugnies šou pasaka „Legenda apie Kalėdų sergėtojus“, didžioji Senelio Kalėdos staigmena, fejerverkas ir šventinis Vido Bareikio koncertas, kurorto centre ant savivaldybės pastato fasado spalvinga 3D projekcija pasakos nuotaikingą Kalėdų istoriją.

Alytaus rajone – 12 šventinių eglučių įžiebimas ir kalėdomobilis

Alytaus rajono Kalėdos prasideda Butrimonyse! Gruodžio 8-ąją unikalioje trikampėje Butrimonių aikštėje Jūsų laukia magiškas kalėdinės eglutės įžiebimo reginys. Nuostabi, mišku kvepianti žaliaskarė, milžinišku kalėdiniu žaisliuku pavirtęs fontanas, Kalėdų Senelio paštas, Astos Pilypaitės ir vaikučių koncertas, šventinė mugė, edukacijos, momentinės nuotraukos tiesiai iš nykštukų rankų. O kur dar garuojanti kakava, ant laužo kepami zefyriukai ir merės Rasos Vitkauskienės iniciatyva – gardūs meduoliai visiems vaikams. Vaikučius miestelio gatvelėmis ir aikštėje vežios kalėdomobilis. Kultūros centro Butrimonių skyriaus fojė vyks vaško žvakių gaminimo ir molinių angeliukų dekoravimo edukacijos. 

Šventinių eglučių įžiebimo maratoną pratęs Daugai. Kartu su Kalėdų egle bus įžiebtas kalėdinių dekoracijų parkas.

Simne vaikų lauks ne tik Kalėdų Senelis, saldžios dovanos, šviečiantis dekoracijų parkas, bet ir muzikinė pasaka vaikams „Susipyko žvėrys miške“. 

Varėnoje – spektakliai ir koncertai

Eglutės įžiebimo šventė Varėnos mieste vyks gruodžio 15 d. 17 val. Renginio svečių lauks „Labaiteatro“ muzikinis spektaklis-žaidimas „Aplink pasaulį“ (rež. Agnė Sunklodaitė). Vasario 16-osios gatvėje veiks tautodailininkų ir amatininkų mugė „Vai, atvažiuoja šventa Kalėda“. Šventę vainikuos fejerverkai.

Rajono gyventojų ir atvykstančių svečių lauks advento pasidainavimai ir edukacijos, eglučių įžiebimo šventės, mugės, koncertai, spektakliai, kalėdinės dirbtuvėlės, susitikimai su Kalėdų Seneliu. Gausioje šventinių renginių programoje netrūks ir profesionalaus scenos meno renginių – tai Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ koncertas Merkinėje, valstybinio ansamblio „Lietuva“ šventinė programa „Mes – Lietuva!“ ir Violetos Mičiulienės monospektaklis „Pabaisų nebus“ Varėnoje bei teatro „Atviras ratas“ spektaklis „Senelės pasaka“ Kriviliuose.

Gruodžio 26 d. Vasario 16-osios gatvėje mažuosius rajono gyventojus ir svečius nemokamai vežios šventinis traukinukas.

Eglių įžiebimas Dzūkijoje:

Alytaus miestas – gruodžio 1 d. 18 val.

Druskininkai – gruodžio 2 d. 18 val.

Lazdijai – gruodžio 8 d. 16 val.

Alytaus rajonas, Butrimonys – gruodžio 8 d.

Varėna – gruodžio 15 d. 17 val.

Dalintis:

1 komentaras apie “Lazdijų eglutėje supsis paukščiai, o juos gaubs lengvučiai debesys”

  1. Kur eglučių viršūnės nei ant žiedo žiede viršūnės nerasta nei centre ant eglės viršūnės nėra jau geriau vapsie nepuose butumet nei kad dabar nedapuosta

Komentarai yra išjungti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: